Interviu Apie Lateksą su Arnoldu Remeika

„Smooth Confess“ įkūrėjas Gediminas Rudys: „Lateksas išlaisvina“

Būtent taip tikina latekso drabužių krikštatėviu ir aistringu advokatu Lietuvoje tapęs Gediminas Rudys, kuris aistrą šiai provokuojančiai medžiagai daugelį metų laikė paslaptyje. Kai prieš kelerius metus išdrįso kardinaliai pakeisti gyvenimą, atvirai prakalbo ir apie lateksą – taip, jis išlaisvina! O tada subūrė tokius pat drąsius bendraminčius ir įkūrė prekės ženklą „Smooth Confess“ (liet. „Švelni išpažintis“).

Gediminai, nevyniosiu į vatą: lateksas – prieštaringų asociacijų kelianti medžiaga, kuri daugeliui ir – ką čia slėpti – net man pačiam pirmiausia siejasi su sekso paslaugų pramone, sadomazochistiniais malonumais už uždarų durų, mažų mažiausiai – su gotų subkultūra, kurioje taip pat daug fetišo ir ekstravagancijos. Padėk sulaužyti stereotipą ir papasakok, kur lateksas gali būti dėvimas ir kokius kasdienius daiktus iš jo galima kurti?

Pastarąjį dešimtmetį lateksas išgyvena tikrą renesansą. Sunku pasakyti, kas davė impulsą tokiam sugrįžimui į madą: ar dainininkė Britney Spears, kuri 2009 metais savo dainos „Oops!.. I Did It Again“ vaizdo klipe vilkėjo raudoną latekso kostiumą, ar vėliau latekso drabužiais viešai ne kartą vilkėjusios įžymybės, tokios kaip burleskos šokėja Dita von Teese, ar jau šių dienų žvaigždės – Lady Gaga, Kim Kardashian arba šiek tiek alternatyvesnė atlikėja St. Vincent. Iš latekso pagaminti sceniniai rūbai jau nieko nebestebina, tačiau, pavyzdžiui, aukštojoje madoje lateksas vis dar naudojamas nedrąsiai, nors tokių atvejų daugėja. Štai mados namai „Givenchy“ 2019 metų pavasario ir vasaros kolekcijoje parodė net kelis gaminius iš latekso ir už tai sulaukė daug palankių vertinimų.

Tikra tiesa, kad lateksas vis dar labai ekstravagantiška medžiaga, bet ji jau nebėra kažkas tokio, ką apsivilkę negalėtume penktadienio vakarą išeiti susitikti su draugais. Latekso suknelės, sijonai ar lengvai krintančios palaidinės gali būti derinamos su kitais drabužiais ir kurti šiek tiek kasdieniškesnį įvaizdį, nekalbant apie tokius gaminius kaip tamprės. Mano manymu, net visą kūną dengiantis latekso kombinezonas, priglundantis tarsi antra oda, jau nėra drabužis, kurį galima vilkėti tik už uždarų durų. Lateksas nebėra kažkokia sensacija – noriu tai įrodyti ir pas mus, Lietuvoje.